| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 2 Ton 3 Star Split AC (YC24RKY3) |
| Model Name | YC24RKY3 |
| Type | Split |
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 6300 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Fixed Speed |
| Indoor W x H x D | 1090.0 mm x 290.0 mm x 23.6 cm |
| Indoor Unit Weight | 51.0 kg |
| Outdoor W x H x D | 790.0 mm x 540.0 mm x 240.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 12.0 kg |
| Panel Display | हां |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| Power Requirement | AC 220 - 240 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1710.0 W |
| Operating Current | 7.8 A |
| Air Circulation | 582 CFM |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Deodorizing Filter | हां |
| Other Filter Features | Nanoe-G technology & 2.5PM Filter |
| Auto Restart | हां |
| Other Convenience Features | Catechin Filter |
| Warranty Summary | 1 year warranty on product and 5 years warranty on compressor |
पैनासोनिक 2 Ton 3 Star Split AC (YC24RKY3)
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस