| ब्रांड | पैनासोनिक |
| मॉडल | 1 Ton 2 Star Split AC (YC12RKY2) |
| Model Name | YC12RKY2 |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 3550 W |
| Compressor | Rotary |
| Operating Modes | Automatic Operation Mode (Cooling), Soft Dry Operation Mode, Powerful Mode |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 87 cm x 29 cm x 20.4 cm |
| Indoor Unit Weight | 9 kg |
| Outdoor W x H x D | 82.4 cm x 61.9 cm x 29.9 cm |
| Outdoor Unit Weight | 29 kg |
| Indoor Noise Level | High - 47 dB, Low - 44 dB |
| Panel Display | हां |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| ISEER | 3.15 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V |
| Power Consumption | 1125 W |
| Operating Current | 5 A |
| Air Flow Direction | 2 Way Direction |
| Other Air Flow Features | Manual Horizontal Air Flow Direction Control, Wide and Long Air Flow Wan |
| Air Circulation | 424 CFM |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Odour-removing Function, Removable and Washable Panel, PM 2.5 Filter |
| Other Features | LCD Wireless Remote Controller |
| Auto Restart | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Other Convenience Features | 24 hrs On / Off Real Timer |
| Warranty Summary | 1 Year for the Product & 4 Years for the Compressor |
पैनासोनिक 1 Ton 2 Star Split AC (YC12RKY2)
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस