| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Mitsubishi 1.6 Ton 5 Star Inverter Split AC (SRK18YXS2-W6, White) | ₹ 66,990 |
Mitsubishi 1.6 Ton 5 Star Inverter Split AC (SRK18YXS2-W6) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 66,990 है. Mitsubishi 1.6 Ton 5 Star Inverter Split AC (SRK18YXS2-W6) की सबसे कम कीमत ₹ 66,990 Croma पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | Mitsubishi |
| मॉडल | 1.6 Ton 5 Star Inverter Split AC (SRK18YXS2-W6) |
| Model Name | SRK18YXS2-W6 |
| Type | Split |
| Capacity | 1.6 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5825 W |
| Compressor | DC Inverter Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Uniform Cooling Technology |
| Indoor W x H x D | 119.7 cm x 33.9 cm x 26.2 cm |
| Indoor Unit Weight | 19 kg |
| Outdoor W x H x D | 84.2 cm x 54 cm x 29 cm |
| Outdoor Unit Weight | 32.5 kg |
| Indoor Noise Level | High - 45 dB, Low - 39 dB |
| Panel Display | हां |
| Cooling Coverage Area | 190 sq.ft |
| ISEER | 5.7 W/W |
| Power Requirement | AC 220-240V, 50Hz |
| Power Consumption | 1320 W |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 2 Way Air Direction |
| Air Circulation | 844 CFM |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Anti Maicron |
| Night Glow Buttons | हां |
| Auto Restart | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Other Convenience Features | Long Reach Flow, Self Clean Function, 3D Auto Swing, Alexa/Google Home Compatibility, EEV |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive Warranty, 10 Years Compressor Warranty |
Mitsubishi 1.6 Ton 5 Star Inverter Split AC (SRK18YXS2-W6)
₹66,990
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्