| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Microtek UPS MERLYN 1050 Pure Sine Wave Inverter (Black) | ₹ 5,390 |
| Microtek UPS MERLYN 1050 Pure Sine Wave Inverter (Black) | ₹ 17,999 |
| Microtek UPS MERLYN 1050 Pure Sine Wave Inverter (Black) | ₹ 5,051 |
Microtek UPS MERLYN 1050 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 5,390 है. Microtek UPS MERLYN 1050 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 5,390 अमेजन पर 23rd May 2026 को है.
| ब्रांड | Microtek |
| मॉडल | UPS MERLYN 1050 Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | UPS MERLYN 1050 |
| Type | Pure Sine Wave |
| Solar Power Compatible | नहीं |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 10 hrs |
| Load Options | 3 Fans, 5 Lights, 1 Led tv |
| Colour | Black |
| Efficiency | 90% |
| Output Voltage | 230V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Input Voltage | 220 VA |
| Input Frequency | 50Hz |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Voltage | 12V |
| Width | 40 cm |
| Height | 40 cm |
| Depth | 20 cm |
| Weight | 8.9 kg |
| Warranty Summary | 2 years |
| Covered in Warranty | Maufacturing defects only |
| Not Covered in Warranty | Physica damage |
| Warranty Service Type | NA |
| Description | Microtek product that comes with multiple features such as in-built bypass Switch and battery gravity management. Being pure sinewave UPS, it does not create any humming noise and recommended for running all sensitive appliances. Microtek Gen-Next range of UPS 24×7 are based on HYBRID Technology, which is a Perfect Combination of Digital & Sinewave technologies which ensures Noiseless Performance, Quick Charging, More Load, Longer Battery Life and Longer Backups. |
Microtek UPS MERLYN 1050 Pure Sine Wave Inverter
₹5,390
विज्ञापन
AKAI Summer Collection भारत में लॉन्च; बजट से प्रीमियम तक, फ्रिज और AC की लंबी रेंज
Oppo Reno 16 जल्द होगा भारत में लॉन्च, ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट
Airtel की नई 5G सर्विस पर विवाद, सरकारी जांच के घेरे में मामला; क्या प्रीपेड यूजर्स पर पड़ेगा असर?