| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Microtek Super Power 1200 (12V) DG Square Wave Inverter (White) | ₹ 9,650 |
Microtek Super Power 1200 (12V) DG Square Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 9,650 है. Microtek Super Power 1200 (12V) DG Square Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 9,650 अमेजन पर 23rd May 2026 को है.
| ब्रांड | Microtek |
| मॉडल | Super Power 1200 (12V) DG Square Wave Inverter |
| Model Name | Super Power 1200 (12V) DG |
| Colour | White |
| Type | Square Wave |
| Technology Used | Micro Controller Based Design With IPS Technology |
| Solar Power Compatible | नहीं |
| Battery Included | नहीं |
| Back Up Time | 7 hrs |
| Load Options | 1200VA |
| Output Voltage | 200V |
| Change Over Time | <10 ms |
| Input Voltage | 100 VA |
| Input Frequency | 10.5-14.2Hz |
| Number of Batteries | 1 |
| Display Type | LED |
| Protection Against | Overload Sense, Short Circuit |
| Width | 45 cm |
| Height | 22 cm |
| Depth | 42 cm |
| Weight | 16 kg |
| Warranty Summary | 2 YEAR WARRANTY |
| Covered in Warranty | MANUFACTURING DEFECTS |
| Not Covered in Warranty | PHYSICAL DAMAGE |
| Warranty Service Type | ON SITE |
Microtek Super Power 1200 (12V) DG Square Wave Inverter
₹9,650
विज्ञापन
AKAI Summer Collection भारत में लॉन्च; बजट से प्रीमियम तक, फ्रिज और AC की लंबी रेंज
Oppo Reno 16 जल्द होगा भारत में लॉन्च, ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट
Airtel की नई 5G सर्विस पर विवाद, सरकारी जांच के घेरे में मामला; क्या प्रीपेड यूजर्स पर पड़ेगा असर?