| ब्रांड | माइक्रोमैक्स |
| मॉडल | 1.5 Ton 5 Star Split AC (ACS18ED5AS01WHI) |
| Model Name | ACS18ED5AS01WHI |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 5050 W |
| Compressor | Rotary |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Aluminium |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 90 cm x 30.2 cm x 22 cm |
| Indoor Unit Weight | 11 kg |
| Outdoor W x H x D | 84 cm x 54 cm x 30 cm |
| Outdoor Unit Weight | 35 kg |
| Panel Display | हां |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1438 W |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Auto Restart | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 5 Years comprehensive warranty on Compressor |
माइक्रोमैक्स 1.5 Ton 5 Star Split AC (ACS18ED5AS01WHI)
विज्ञापन
लंबे नाखून से फोन नहीं चलता? स्टूडेंट ने बनाई अनोखी नेल पॉलिश, ऐसे करेगी काम
Airtel के ग्राहक 65 करोड़ के पार! बनी दुनिया की दूसरी सबसे बड़ी टेलीकॉम कंपनी