| ब्रांड | माइक्रोमैक्स |
| मॉडल | 1.5 Ton 3 Star Split AC (ACS18A3A3QS2WH) |
| Model Name | ACS18A3A3QS2WH |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 5275.0 W |
| Compressor | Rotary |
| Operating Modes | Dry Mode |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | PFC |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 1025.0 mm x 320.0 mm x 240.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 14.0 kg |
| Outdoor Unit Weight | 47.0 kg |
| Other Dimensions | Outdoor Gross Weight: 52 kg |
| Indoor Noise Level | High - 47.0 dB, Low - 43.0 dB |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.54 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1435.0 W |
| Other Power Features | Rated Current: 6.82 A |
| Air Circulation | 1000.0 CMH |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Activated Charcoal |
| Other Features | LCD Remote Control |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Other Convenience Features | Auto-shut Flaps |
| Warranty Summary | 1 Year on Complete Unit and Condenser and 5 Years on Compressor |
माइक्रोमैक्स 1.5 Ton 3 Star Split AC (ACS18A3A3QS2WH)
विज्ञापन
Honor ने लॉन्च किया 7000mAh बैटरी, 512GB तक स्टोरेज वाला X80i स्मार्टफोन, जानें कीमत
Axis Bank लाया कमाल का फीचर, बैंक जाए बिना आधार से होगा मोबाइल नंबर अपडेट, जानें कैसे
Sony Xperia 1 VIII में मिल सकता है नए डिजाइन वाला कैमरा मॉड्यूल