| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| MarQ by Flipkart 1.2 Ton 3 Star Inverter Split AC (123SIAA22W, White) | ₹ 26,268 |
MarQ by Flipkart 1.2 Ton 3 Star Inverter Split AC (123SIAA22W) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 26,268 है. MarQ by Flipkart 1.2 Ton 3 Star Inverter Split AC (123SIAA22W) की सबसे कम कीमत ₹ 26,268 फ्लिपकार्ट पर 22nd May 2026 को है.
| ब्रांड | MarQ by Flipkart |
| मॉडल | 1.2 Ton 3 Star Inverter Split AC (123SIAA22W) |
| Model Name | 123SIAA22W |
| Type | Inverter Split |
| Capacity | 1.2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2022 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 4020 W |
| Compressor | Rotary Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Operating Modes | Dry, Sleep, Eco |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Blue Fin Technology |
| Indoor W x H x D | 80 cm x 29.5 cm x 23 cm |
| Indoor Unit Weight | 11 kg |
| Outdoor W x H x D | 78 cm x 55.7 cm x 24.1 cm |
| Outdoor Unit Weight | 27.5 kg |
| Other Dimensions | Remote Control Weight 90 g |
| Indoor Noise Level | Low - 40 dB |
| Panel Display | हां |
| Cooling Coverage Area | Upto 100 sq.ft |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.7 W/W |
| Power Requirement | AC 165-265V |
| Power Consumption | 841.63 kWh |
| Other Power Features | Convertible AC, Inverter Compressor, Turbo Cross Flow Fan, Grooved Copper Tubes, Blue Fin Technology, 165 - 265 V Surge Protection, Stabilizer Free Operation, Tested For Durability, 55 Degree Celsius High Ambient Operations, 100% Copper Condenser, Cooling for Every Mode, Super Silent BLDC Motor |
| Evaporator Fin Type | Blue Fin |
| Condenser Fin Type | Blue Fin |
| Stepped Louvers | हां |
| Dust Filter | हां |
| Active Carbon Filter | नहीं |
| Battery Type | AAA Batteries |
| Other Features | Convertible Option Access Button |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Memory Feature | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years on Compressor from MarQ by Flipkart |
MarQ by Flipkart 1.2 Ton 3 Star Inverter Split AC (123SIAA22W)
₹26,268
विज्ञापन
AKAI Summer Collection भारत में लॉन्च; बजट से प्रीमियम तक, फ्रिज और AC की लंबी रेंज
Oppo Reno 16 जल्द होगा भारत में लॉन्च, ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट
Airtel की नई 5G सर्विस पर विवाद, सरकारी जांच के घेरे में मामला; क्या प्रीपेड यूजर्स पर पड़ेगा असर?