| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Luminous Solar NXG 1800 Pure Sine Wave Inverter (Blue & Yellow) | ₹ 9,699 |
Luminous Solar NXG 1800 Pure Sine Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 9,699 है. Luminous Solar NXG 1800 Pure Sine Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 9,699 फ्लिपकार्ट पर 31st May 2026 को है.
| ब्रांड | Luminous |
| मॉडल | Solar NXG 1800 Pure Sine Wave Inverter |
| Model Name | Solar NXG 1800 |
| Type | Pure Sine Wave |
| Colour | Blue & Yellow |
| Efficiency | 85% |
| Input Voltage | 1500 VA |
| Width | 21 cm |
| Height | 45 cm |
| Depth | 40 cm |
| Weight | 15 kg |
| Description | Luminous Solar 1500VA is a hybrid inverter with 40 Amp inbuilt charge Controller. The Solar Inverter charges the battery from grid and Solar panel both. If Sun energy is available then It charges the battery from solar Panel and if Solar is not available, then the inverter charges the battery from Mains/Grid. |
Luminous Solar NXG 1800 Pure Sine Wave Inverter
₹9,699
विज्ञापन
Upcoming Smartphones June 2026: Lava Bold N2 5G, Xiaomi 17T, Motorola Edge 70 Pro+ जैसे फोन होने जा रहे लॉन्च
Motorola Edge 70 Pro+ लॉन्च होगा 50MP के 4 कैमरा, 6500mAh बैटरी के साथ, जानें सबकुछ