| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 2 Ton 3 Star Split AC (Copper Condensor, LSA24ARMH, White) | ₹ 43,490 |
एलजी 2 Ton 3 Star Split AC (LSA24ARMH) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 43,490 है. एलजी 2 Ton 3 Star Split AC (LSA24ARMH) की सबसे कम कीमत ₹ 43,490 अमेजन पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 2 Ton 3 Star Split AC (LSA24ARMH) |
| Model Name | LSA24ARMH |
| Type | Split |
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2017 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 6300 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R-22 |
| Operating Modes | Auto Operation, Sweet Dreamz Mode, E-saver Mode |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 109 cm x 30 cm x 21.8 cm |
| Indoor Unit Weight | 13 kg |
| Outdoor W x H x D | 81 cm x 56.8 cm x 27 cm |
| Outdoor Unit Weight | 40 kg |
| Panel Display | हां |
| ISEER | 3 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 2100 W |
| Operating Current | 9.6 A |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 2 Way Direction |
| Other Air Flow Features | Speed Setting: 4 / 3 |
| Air Circulation | 585 CFM, 1550 CFM |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Auto Clean, Dual Protection Filter |
| Night Glow Buttons | हां |
| Other Features | LCD Wireless Remote Controller |
| Auto Restart | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Other Convenience Features | On / Off Timer |
| Warranty Summary | 1 Year for Product & 4 Years for Compressor |
एलजी 2 Ton 3 Star Split AC (LSA24ARMH)
₹43,490
विज्ञापन
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा