| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 1 Ton 5 Star Inverter Split Smart AC (RS-Q14SWZE, White) | ₹ 52,999 |
एलजी 1 Ton 5 Star Inverter Split Smart AC (RS-Q14SWZE) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 52,999 है. एलजी 1 Ton 5 Star Inverter Split Smart AC (RS-Q14SWZE) की सबसे कम कीमत ₹ 52,999 फ्लिपकार्ट पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 1 Ton 5 Star Inverter Split Smart AC (RS-Q14SWZE) |
| Model Name | RS-Q14SWZE |
| Type | Split |
| Capacity | 1.0 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3517 W |
| Compressor | Dual Rotary Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Inverter Technology |
| Indoor W x H x D | 83.7 cm x 18.9 cm x 30.8 cm |
| Indoor Unit Weight | 8.1 kg |
| Outdoor W x H x D | 77 cm x 28.8 cm x 54.5 cm |
| Outdoor Unit Weight | 27 kg |
| Indoor Noise Level | Low - 21 dB |
| Panel Display | हां |
| Cooling Coverage Area | 130 sq.ft |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 5.20 W/W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 850 W |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 4 Way Air Direction |
| Air Circulation | 425 CFM |
| Dust Filter | हां |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Other Convenience Features | HD Filter with Anti Virus Protection Ocean Black-Fin And Protection, Big Out Door |
| Warranty Summary | 12 Months |
एलजी 1 Ton 5 Star Inverter Split Smart AC (RS-Q14SWZE)
₹52,999
विज्ञापन