| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 1.5 Ton 5 Star Dual Inverter Split AC (Copper Condender, LS-Q18NWZA, White & Brown) | ₹ 32,990 |
| LG 1.5 Ton 5 Star Dual Inverter Split AC (Copper Condender, LS-Q18NWZA, White & Brown) | ₹ 41,990 |
एलजी 1.5 Ton 5 Star Dual Inverter Split AC (LS-Q18NWZA) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 32,990 है. एलजी 1.5 Ton 5 Star Dual Inverter Split AC (LS-Q18NWZA) की सबसे कम कीमत ₹ 32,990 Croma पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 1.5 Ton 5 Star Dual Inverter Split AC (LS-Q18NWZA) |
| Model Name | LS-Q18NWZA |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2020 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 5100 W |
| Compressor | Dual Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 99.8 cm x 33 cm x 21 cm |
| Indoor Unit Weight | 11.5 kg |
| Outdoor W x H x D | 77 cm x 54.5 cm x 28.8 cm |
| Outdoor Unit Weight | 32 kg |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| Turbo Mode | हां |
| Power Requirement | AC 220 - 240 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 835.5 W |
| Evaporator Fin Type | Copper |
| Condenser Fin Type | Ocean Black Fin |
| Auto Air Swing | हां |
| Air Flow Direction | 4 Way |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Deodorizing Filter | नहीं |
| Night Glow Buttons | हां |
| Battery Type | 2 AAA Batteries |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Memory Feature | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years on Compressor From LG |
एलजी 1.5 Ton 5 Star Dual Inverter Split AC (LS-Q18NWZA)
₹32,990
विज्ञापन
Moto G37 और Moto G37 Power जल्द होंगे भारत में लॉन्च, Flipkart के जरिए होगी बिक्री
Amazon पर AI बनाएगा शॉपिंग आसान, सुझाव से तुलना तक बोलकर होगा सबकुछ!