| ब्रांड | Hyundai |
| मॉडल | 1.5 Ton 3 Star Split AC (HY18S3G) |
| Model Name | HY18S3G |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5350.0 W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R-410A |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Aluminium |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 915.0 mm x 235.0 mm x 315.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 12.5 kg |
| Outdoor W x H x D | 845.0 mm x 300.0 mm x 540.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 32.0 kg |
| Other Dimensions | Outdoor Gross Weight: 37 kg, Indoor Gross Weight: 15.5 kg, 3.5 M Connecting Copper Tube, 3 M Connecting Cable |
| Panel Display | हां |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| ISEER | 3.75 W/W |
| Power Requirement | AC 230, 50 Hz |
| Power Consumption | 1017.41 W |
| Condenser Fin Type | Hydrophilic |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Auto Restart | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Standard Warranty |
Hyundai 1.5 Ton 3 Star Split AC (HY18S3G)
विज्ञापन
लंबे नाखून से फोन नहीं चलता? स्टूडेंट ने बनाई अनोखी नेल पॉलिश, ऐसे करेगी काम
Airtel के ग्राहक 65 करोड़ के पार! बनी दुनिया की दूसरी सबसे बड़ी टेलीकॉम कंपनी