| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Haier 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (HRD 1953CIG E, Marine Arum) | ₹ 16,394 |
Haier 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (HRD 1953CIG E) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 16,394 है. Haier 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (HRD 1953CIG E) की सबसे कम कीमत ₹ 16,394 Croma पर 30th May 2026 को है.
| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (HRD 1953CIG E) |
| Model Name | HRD 1953CIG E |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Mount |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 195 L |
| Colours | Marine Arum |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| डाइमेंशन | 131.30 x 54.10 x 0.00 |
| Depth | 62.8 cm |
| Weight | 41 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Power Consumption | 220 W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Door Finish | Glass |
| Handle type | Recess-Inbuilt |
| Door Alarm | हां |
| Technology Used | 1 Hour Icing Technology |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product, 10 Years Compressor Warranty |
Haier 195 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (HRD 1953CIG E)
₹16,394
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस