| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Daenyx 76 L Desert Air Cooler (Iceburg DLX, Grey & White) | ₹ 9,990 |
Daenyx 76 L Desert Air Cooler (Iceburg DLX) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 9,990 है. Daenyx 76 L Desert Air Cooler (Iceburg DLX) की सबसे कम कीमत ₹ 9,990 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Daenyx |
| मॉडल | 76 L Desert Air Cooler (Iceburg DLX) |
| Model Name | Iceburg DLX |
| Colour | Grey & White |
| Type | Desert |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Fan |
| Capacity | 76 L |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | Low, Medium, High |
| Air Delivery | 3600 cfm |
| Air Throw Distance | 30 ft |
| Motor Speed | 1350 RPM |
| Air Deflection | 4 Way |
| Body Material | ABS Body |
| Blower/Fan Material | ABS Plastic |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Number of Fan Blades | 3 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | हां |
| Water Level Indicator | हां |
| Other Convenience Features | Trolley Support |
| Power Requirement | 230V |
| Power Consumption - Heating | 190 W |
| Width x Height x Depth | 68 cm x 116.5 cm x 46 cm |
| Blower/Fan Diameter | 41.5 cm |
| Warranty Summary | 1 Year Domestic Warranty |
| Covered in Warranty | Electrical Parts and Components Only |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
| Warranty Service Type | On-site Service, Customer Needs to Call the Nearby Authorized Service Center, Service Engineer will Come to the Site to Get the Product Repaired or Inspected |
Daenyx 76 L Desert Air Cooler (Iceburg DLX)
₹9,990
विज्ञापन
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ
Upcoming Smartphones April 2026: OnePlus Nord 6, Ai+ Nova 2, Vivo T5 Pro, Oppo Find X9 Ultra जैसे फोन होंगे लॉन्च, जानें सबकुछ