| ब्रांड | Carrier |
| मॉडल | 1.5 Ton 3 Star Split AC (AUSTRA CAS18AS3J8F0) |
| Model Name | AUSTRA CAS18AS3J8F0 |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3500.0 W |
| Compressor | Rotary |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 957.0 mm x 213.0 mm x 690.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 10.6 kg |
| Outdoor W x H x D | 900.0 mm x 690.0 mm x 320.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 42.0 kg |
| Other Dimensions | Outdoor Gross Weight: 46 kg, Indoor Gross Weight: 12 kg |
| Panel Display | हां |
| ISEER | 3.55 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1437.0 W |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Auto Restart | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on Complete Unit and 5 Years on Compressor |
Carrier 1.5 Ton 3 Star Split AC (AUSTRA CAS18AS3J8F0)
विज्ञापन
Tata Motors ने लॉन्च किया Tiago EV का नया वर्जन, जानें प्राइस, फीचर्स
OnePlus 16 में 200 मेगापिक्सल पेरिस्कोप कैमरा का खुलासा, जबरदस्त डिस्प्ले से होगा लैस!
HMD Grand में आ सकती है 6000mAh की बड़ी बैटरी, 50MP डुअल कैमरा! रेंडर हुए लीक