| ब्रांड | टीसीएल |
| मॉडल | 75 Inch LED Ultra HD (4K) TV (75C2US) |
| Model Name | 75C2US |
| Display Size | 75 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Resolution Standard | 4K |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Number of Cores | क्वाड-कोर |
| Processor | Cortex-A53 x 4 (64 bit) |
| Graphic Processor | Dual Core Mali-T860MP2 |
| RAM Capacity | |
| Storage Memory | |
| Operating System | Android |
| RAM | 2.5 जीबी |
| Storage Capacity | 16GB |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital, DTS Premium |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Supported Audio Formats | MP3 |
| Power Consumption | 170 W, 0.3 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Smart Remote | हां |
| Contrast Ratio | 4000:01:00 (Static) |
| Digital Noise Filter | हां |
| Supported Video Formats | H.265/H.264, MPG1/2/4, WMV, VC1, VP8, VP9 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Weight (with stand) | 3.2kg |
| Stand Type | Tabletop |
टीसीएल 75 Inch LED Ultra HD (4K) TV (75C2US)
विज्ञापन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
GTA में फ्री पुलिस कार! ऐसे पाएं Bravado Buffalo STX और ढेर सारे रिवॉडर्स्