| ब्रांड | SVL |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (32LC38) |
| Model Name | 32LC38 |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2016 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 740 mm x 445 mm x 85 mm |
| Weight (without stand) | 4.92 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 740 mm x 480 mm x 200 mm |
| Weight (with stand) | 5 kg |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Headphone Jack | 1 |
| Audio Out | 1 |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Brightness | 280 cd/mA2 |
| Contrast Ratio | 5000:01:00 Static |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 10 W x 2 |
| Power Consumption | 57 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Battery Type | AAA |
SVL 32 Inch LED HD Ready TV (32LC38)
विज्ञापन
PAN कार्ड के लिए ऑनलाइन कैसे करें आवेदन, जानें स्टेप बाय स्टेप पूरी प्रक्रिया
13MP कैमरा, 6000mAh बैटरी के साथ Redmi A7 Pro लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
भारत में प्रति महीने 31GB डेटा खपत कर रहे लोग! 5G ट्रैफिक में 70% उछाल