| ब्रांड | SVL |
| मॉडल | 20 Inch LED HD Ready TV (TWENTY20) |
| Model Name | TWENTY20 |
| Display Size | 20 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2015 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 492 mm x 296 mm x 66 mm |
| Weight (without stand) | 2.8 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 492 mm x 317 mm x 120 mm |
| Weight (with stand) | 2.9 kg |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| PC Audio In | 1 |
| Headphone Jack | 1 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 8 W x 2 |
| Power Consumption | 36 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Battery Type | AAA |
| View Angle | 90 / 65 Degree |
| Aspect Ratio | 0.672916667 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
SVL 20 Inch LED HD Ready TV (TWENTY20)
विज्ञापन
13MP कैमरा, 6000mAh बैटरी के साथ Redmi A7 Pro लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
भारत में प्रति महीने 31GB डेटा खपत कर रहे लोग! 5G ट्रैफिक में 70% उछाल
Blinkit करेगी एयरपोर्ट पर डिलीवरी, 2500 से ज्यादा प्रोडक्ट्स के लिए सर्विस शुरू