| ब्रांड | ओनिडा |
| मॉडल | 43 Inch LED Ultra HD (4K) TV (43UIC) |
| Model Name | 43UIC |
| Display Size | 43 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Silver |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Resolution Standard | 4K |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Series | Google Certified |
| Launch Year | 2018 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 974.5 mm x 575.6 mm x 96.3 mm |
| Weight (without stand) | 9.3 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 974.5 mm x 628.1 mm x 227.3 mm |
| Weight (with stand) | 10.5 kg |
| Number of Cores | क्वाड-कोर |
| Processor | Arm Advanced Multi Core CPU |
| Graphic Processor | Mali-T830 MP2 |
| RAM | 2.5 जीबी |
| Storage Capacity | 16GB |
| Supported App - Youtube | हां |
| Supported App - Hotstar | हां |
| Operating System Present | हां |
| Operating System | Android |
| Screen Mirroring | हां |
| No of HDMI Port | 3 |
| No of USB Port | 2 |
| Wi-Fi Type | IEEE 802.11b/g/n/ac |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| PC D-sub | हां |
| Headphone Jack | हां |
| Analog Audio Input | हां |
| Brightness | 450 nits |
| Contrast Ratio | 4000000:1 (Static) |
| View Angle | 178 Degree |
| Digital Noise Filter | हां |
| Supported Video Formats | हां |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Sound Technology | Dolby Digital |
| Surround Sound | हां |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Supported Audio Formats | हां |
| Touch Remote | नहीं |
| Smart Remote | हां |
| RF Capable | हां |
| Battery Type | AAA |
| Power Consumption | 100 W, 0.5 W (Standby) |
ओनिडा 43 Inch LED Ultra HD (4K) TV (43UIC)
विज्ञापन
Honor 600 सीरीज के जल्द लॉन्च की तैयारी, iPhone 17 Pro Max जैसा हो सकता है कैमरा मॉड्यूल
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा