| ब्रांड | मिताशी |
| मॉडल | 1 Ton 3 Star Split AC (MIS103V05) |
| Model Name | MIS103V05 |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3600.0 W |
| Compressor | Rotary |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 910.0 mm x 292.0 mm x 205.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 10.0 kg |
| Outdoor W x H x D | 760.0 mm x 256.0 mm x 552.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 30.0 kg |
| Other Dimensions | Outdoor Gross Weight: 35 kg |
| Panel Display | हां |
| ISEER | 3.64 W/W |
| Power Requirement | AC 220 - 240 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 990.0 W |
| Anti-bacteria Filter | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Auto Restart | हां |
| Warranty Summary | 1 Year on Complete Unit and 5 Years on Compressor |
मिताशी 1 Ton 3 Star Split AC (MIS103V05)
विज्ञापन
iPhone 18 Pro चार रंगों में आएगा! लॉन्च से पहले हुआ खुलासा
सबसे सस्ता! Vodafone Idea दे रही 365 दिनों तक 30GB, अनलिमिटिड कॉलिंग, फ्री बेनिफिट वाले धांसू प्लान
Vivo के पहले ओवर-ईयर हेडफोन लॉन्च, 75 घंटे की बैटरी, 58dB ANC फीचर से लैस