| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Microtek UPS SW MERLYN 1250 (12V) Square Wave Inverter (Black) | ₹ 17,180 |
| Microtek UPS SW MERLYN 1250 (12V) Square Wave Inverter (Black) | ₹ 18,999 |
Microtek UPS SW MERLYN 1250 (12V) Square Wave Inverter की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 17,180 है. Microtek UPS SW MERLYN 1250 (12V) Square Wave Inverter की सबसे कम कीमत ₹ 17,180 अमेजन पर 20th May 2026 को है.
| ब्रांड | Microtek |
| मॉडल | UPS SW MERLYN 1250 (12V) Square Wave Inverter |
| Model Name | UPS SW MERLYN 1250 (12V) |
| Type | Square Wave |
| Solar Power Compatible | नहीं |
| Battery Included | नहीं |
| Load Options | 1100VA |
| Colour | Black |
| Efficiency | 85% |
| Output Voltage | 100V |
| Output Frequency | 50Hz |
| Input Voltage | 180 VA |
| Input Frequency | 50Hz |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Voltage | 12V |
| Width | 39.6 cm |
| Height | 20.7 cm |
| Depth | 38.7 cm |
| Weight | 9 kg |
| Warranty Summary | 2 YEAR |
| Covered in Warranty | PCB AND TRANSFARMERS |
| Not Covered in Warranty | BODY AND OTHER ACCESSORIES |
| Warranty Service Type | ON SITE WARRANTY |
| Description | Microtek product that comes with multiple features such as in-built bypass Switch and battery gravity management. Being pure sinewave UPS, it does not create any humming noise and recommended for running all sensitive appliances. Microtek Gen-Next range of UPS 24×7 are based on HYBRID Technology, which is a Perfect Combination of Digital & Sinewave technologies which ensures Noiseless Performance, Quick Charging, More Load, Longer Battery Life and Longer Backups. |
Microtek UPS SW MERLYN 1250 (12V) Square Wave Inverter
₹17,180
विज्ञापन
20W आउटपुट वाला RGB ब्लूटूथ स्पीकर Asus Adol हुआ लॉन्च, 10 घंटे की बैटरी, जानें कीमत
Moto G37 vs Samsung Galaxy M17e 5G vs Realme P4 Lite 5G: 15K में कौन सा फोन है बेस्ट
Samsung Galaxy S26 सीरीज की जोरदार सेल्स, Ultra मॉडल की ज्यादा डिमांड