| ब्रांड | माइक्रोमैक्स |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (32V1555HD) |
| Model Name | 32V1555HD |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Series | X8500F |
| Launch Year | 2018 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 3840x2160 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 124.2 cm x 56.9 cm x 35.6 cm |
| Weight (without stand) | 60Kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 96.5 cm x 62.8 cm x 27.9 cm |
| Weight (with stand) | 11.3 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Composite In (Audio Video Cable) | हां |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Supported Audio Formats | MP3, WMA, M4A, AAC |
| Power Consumption | 120 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Supported App - Youtube | हां |
| Supported App - Netflix | हां |
| Operating System Present | हां |
| Operating System | Android |
| Screen Mirroring | हां |
| Supported Video Formats | MPEG1:MPEG1/MPEG2PS:MPEG2/MPEG2TS(HDV,AVCHD):MPEG2,AVC/MP4(XAVCS):AVC,MPEG4,HEVC/AVI:Xvid,MotinJpeg/ASF(WMV):VC1/MOV:AVC,MPEG4,MotionJpeg/MKV:Xvid,AVC,MPEG4,VP8.HEVC/WEBM:VP8/3GPP:MPEG4,AVC/MP3/ASF(WMA)/LPCM/WAV/MP4AAC/FLAC/JPEG |
| Refresh Rate (Hz) | 100 |
माइक्रोमैक्स 32 Inch LED HD Ready TV (32V1555HD)
विज्ञापन
इंतजार खत्म! Gmail का सबसे बड़ा अपडेट, अब बदलें अपना पुराना Gmail ID, मिलेगा पसंद का यूजरनेम
Oppo K15 Pro, K15 Pro+ लॉन्च, 50MP कैमरा और डाइमेंसिटी 9000 से लैस, जानें सबकुछ