| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Micromax 32 Inches HD Ready LED TV (32T8361HD, Black) | ₹ 10,499 |
| Micromax 32 Inches HD Ready LED TV (32T8361HD, Black) | ₹ 16,164 |
माइक्रोमैक्स 32 Inch LED HD Ready TV (32T8361HD) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 10,499 है. माइक्रोमैक्स 32 Inch LED HD Ready TV (32T8361HD) की सबसे कम कीमत ₹ 10,499 फ्लिपकार्ट पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | माइक्रोमैक्स |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (32T8361HD) |
| Model Name | 32T8361HD |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| 3D | नहीं |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Launch Year | 2017 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 733 mm x 436 mm x 91 mm |
| Weight (with stand) | Package Dimension L x W x H: 820 x 140 x 530 mm, Gross Weight: 5.3 kg, Set With Stand L: 733 mm |
| No of HDMI Port | 1 |
| No of USB Port | 1 |
| Wi-Fi Type | नहीं |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| NFC Support | नहीं |
| PC Audio In | 1 Mini |
| PC D-sub | हां |
| Headphone Jack | हां |
| Digital Audio Output | नहीं |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | नहीं |
| RF Connectivity Input | RF Input: 1 |
| Brightness | 250 nits |
| Contrast Ratio | 3000:01:00 Static |
| Picture Engine | Image Analysis With Noise Reduction |
| Picture And Picture (PAP) | नहीं |
| View Angle | 170 degree |
| Digital Noise Filter | हां |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Supported Video Formats | MPEG, MP4, AVI |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Box |
| Sound Technology | Class D Amp With Stereo Digital Processing |
| Surround Sound | हां |
| Speaker Output RMS | 20 W |
| Supported Audio Formats | MP3/AAC |
| Power Consumption | 45 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| Smart Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Remote Charger | नहीं |
माइक्रोमैक्स 32 Inch LED HD Ready TV (32T8361HD)
₹10,499
विज्ञापन