| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| MarQ by Flipkart 468 L Frost Free Side by Side Refrigerator (468ASMQS, Silver Steel) | ₹ 36,990 |
MarQ by Flipkart 468 L Frost Free Side by Side Refrigerator (468ASMQS) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 36,990 है. MarQ by Flipkart 468 L Frost Free Side by Side Refrigerator (468ASMQS) की सबसे कम कीमत ₹ 36,990 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | MarQ by Flipkart |
| मॉडल | 468 L Frost Free Side by Side Refrigerator (468ASMQS) |
| Model Name | 468ASMQS |
| Door Type | Side by Side |
| Refrigerator Type | Side by Side Refrigerator |
| Defrosting Type | Frost Free |
| Compressor Type | Reciprocatory Compressor |
| Capacity | 468 L |
| Colours | Silver Steel |
| Number of Doors | 2 |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 177.70 x 83.20 x 0.00 |
| Depth | 61 cm |
| Weight | 78 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | PCM Finish |
| Handle type | Recessed |
| Gasket Type | PVC Antibacterial Gasket |
| Removable Gasket | हां |
| Other Features | Energy Efficient Refrigerator, Money Saving, 1.02 Units (kWh) Per Day Energy Consumption, LED Digital Touch Panel, Feather Touch, Precise Temperature Setting, Smart Storage for Indian Homes, 41% Freezer Space, 16.58 L Freezer Lower Drawer, 59% Fridge Space, 18.28 L Fridge Upper Drawer, Freshness All Around,360 Degree Food Freshness, Multi Air Flow Technology, Super Fast Freezing, Minus 22 DegreeC, Super Freeze Up to 25% Faster Ice Making Time, Energy Saving Holiday Mode, Up to 40% More Energy Savings, 0 Ozone Depleting Potential (ODP), Eco-friendly and Ultra Quiet, Powered by Smart Scope, Greater than 42 dB Noise Levels |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 5 Years on Compressor |
MarQ by Flipkart 468 L Frost Free Side by Side Refrigerator (468ASMQS)
₹36,990
विज्ञापन
तबाही की आहट, सौरमंडल में 11 हजार नए एस्टरॉयड मिले, साइज में 500 मीटर से भी बड़े!
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ