| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Lloyd 200 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GLDC213ST2PB, Begonia Wine) | ₹ 16,900 |
Lloyd 200 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GLDC213ST2PB) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 16,900 है. Lloyd 200 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GLDC213ST2PB) की सबसे कम कीमत ₹ 16,900 फ्लिपकार्ट पर 26th April 2026 को है.
| ब्रांड | Lloyd |
| मॉडल | 200 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GLDC213ST2PB) |
| Model Name | GLDC213ST2PB |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Inverter Compressor |
| Capacity | 200 L |
| Colours | Begonia Wine |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 3 Star |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 119.40 x 57.10 x 0.00 |
| Depth | 64.4 cm |
| Weight | 37 kg |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Lock | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Domestic Warranty on Product and Additional 9 Years on Compressor |
Lloyd 200 L Direct Cool Single Door 3 Star Refrigerator (GLDC213ST2PB)
₹16,900
विज्ञापन
Rogbid SpinX स्मार्टवॉच लॉन्च, फ्लैशलाइट जैसे यूनीक फीचर, 100 दिनों तक बैटरी! जानें सबकुछ
OnePlus Ace 6 Ultra के साथ लॉन्च होगा 15000mAh बैटरी वाला 120W फास्ट चार्जर, जानें सबकुछ
20 हजार नौकरियां खत्म करेंगीं Meta, Microsoft! AI बन रहा बड़ी वजह
60 घंटे की बैटरी वाले Baseus MC2 ईयरबड्स हुए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स