| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 190 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (GL B199ORGB, Ruby Glow) | ₹ 15,548 |
एलजी 190 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (GL B199ORGB) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 15,548 है. एलजी 190 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (GL B199ORGB) की सबसे कम कीमत ₹ 15,548 फ्लिपकार्ट पर 1st May 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 190 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (GL B199ORGB) |
| Model Name | GL B199ORGB |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 190 L |
| Colours | Ruby Glow |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 1 Star |
| Coolpad | हां |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 114.20 x 53.70 x 0.00 |
| Depth | 63.8 cm |
| Weight | 34 kg |
| Temperature Control | Internal |
| Express Freezing | हां |
| Convertible Refrigerator | नहीं |
| Power Requirement | 135-290V |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Handle type | Opal |
| Gasket Type | Anti Bacterial |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Clock | नहीं |
| Technology Used | Works without Stabilizer Technology |
| Warranty Summary | 1 Year on Refrigerator Unit and 5 Years on Compressor from LG |
एलजी 190 L Direct Cool Single Door 1 Star Refrigerator (GL B199ORGB)
₹15,548
विज्ञापन