| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| LG 1 Ton 4 Star Inverter Split AC (Copper Condensor, LS-Q12KNYA, White) | ₹ 36,040 |
एलजी 1 Ton 4 Star Inverter Split AC (LS-Q12KNYA) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 36,040 है. एलजी 1 Ton 4 Star Inverter Split AC (LS-Q12KNYA) की सबसे कम कीमत ₹ 36,040 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | एलजी |
| मॉडल | 1 Ton 4 Star Inverter Split AC (LS-Q12KNYA) |
| Model Name | LS-Q12KNYA |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 4 Star |
| BEE Rating Year | 2020 |
| Colours | White |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Cooling Capacity | 3520 W |
| Compressor | Dual Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Dual Cool |
| Indoor W x H x D | 83.7 cm x 30.8 cm x 18.9 cm |
| Indoor Unit Weight | 9 kg |
| Outdoor W x H x D | 71.7 cm x 49.5 cm x 23 cm |
| Outdoor Unit Weight | 24.5 kg |
| Indoor Noise Level | High - 21 dB |
| Panel Display | Magic Display |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| ISEER | 4.2 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V |
| Power Consumption | 649.33 W |
| Other Power Features | Stabilizer Free Operation ( AC 120 - 290 V) |
| Condenser Fin Type | Ocean Black Fin |
| Auto Air Swing | हां |
| Other Air Flow Features | Comfort Air |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Ez Clean Filter, HD Dust Filter |
| Battery Type | 2 AAA Batteries |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Memory Feature | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Other Convenience Features | Low Gas Detection, Smart Diagnosis System |
| Warranty Summary | 1 Year Comprehensive and 10 Years on Compressor with Gas Charging from LG |
एलजी 1 Ton 4 Star Inverter Split AC (LS-Q12KNYA)
₹36,040
विज्ञापन
8 हजार से सस्ता मिल रहा Samsung का 6000mAh बैटरी, 50MP दो कैमरा वाला फोन
Amazon Securefest Sale: Rs 1899 से मिल रहे बेस्ट होम सिक्योरिटी कैमरा, डैशकैम डील्स!
Haier ने भारत में नए हैवी ड्यूटी Desert Rose AC किए लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स