| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| IFB 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (Senator MSN 8014, Metallic Silver) | ₹ 39,990 |
IFB 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (Senator MSN 8014) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 39,990 है. IFB 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (Senator MSN 8014) की सबसे कम कीमत ₹ 39,990 फ्लिपकार्ट पर 15th May 2026 को है.
| ब्रांड | IFB |
| मॉडल | 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (Senator MSN 8014) |
| रिलीज की तारीख | 1 जुलाई 2024 |
| मॉडल नेम | Senator MSN 8014 |
| टाइप | Front Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Metallic Silver |
| डाइमेंशन | 87.50 x 59.80 x 0.00 |
| डेप्थ | 61.8 cm |
| वजन | 71 kg |
| टेक्नोलॉजी यूज्ड | AI Technology |
| Wash Program Types | 10 - Mix/Daily, Cotton, Synthetic, Baby wear, Refresh, Bulky, Cradle Wash, Express 15', My IFB, Spin/Dry and Rinse + Tub Clean |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 8 kg |
| वॉशिंग मैथड | Tumble Wash |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1400 RPM |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| Spin & Rinse | हां |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | 220V |
| इन बिल्ट हीटर | हां |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Child Lock | हां |
| Auto Restart | हां |
| वारंटी समरी | 4 Years machine warranty + 10 Years Motor Warranty + 10 Years Spares Support |
IFB 8 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (Senator MSN 8014)
₹39,990
विज्ञापन