| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Haier 6 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (HWM60-1269DB, Grey) | ₹ 15,400 |
| Haier 6 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (HWM60-1269DB, Grey) | ₹ 17,750 |
Haier 6 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (HWM60-1269DB) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 15,400 है. Haier 6 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (HWM60-1269DB) की सबसे कम कीमत ₹ 15,400 फ्लिपकार्ट पर 28th May 2026 को है.
| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 6 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (HWM60-1269DB) |
| मॉडल नेम | HWM60-1269DB |
| टाइप | Top Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Grey |
| शेड | Grey |
| डाइमेंशन | 90.00 x 50.00 x 0.00 |
| डेप्थ | 52 |
| वजन | 35 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 6 kg |
| वॉशिंग मैथड | Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 800 RPM |
| इन बिल्ट हीटर | नहीं |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| वारंटी समरी | 2 years warranty on product and 10 years on motor from Haier |
| कवर्ड इन वारंटी | All Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts from the Date of Purchase will be Covered under Warranty, This also Covers All Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Plastic Parts, Drain Pipe, Top Lids, Inlet Pipe, Lint Filter, Steel Cabinet |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit |
Haier 6 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine (HWM60-1269DB)
₹15,400
विज्ञापन
Honor Magic 9 के जल्द लॉन्च की तैयारी, 8,000mAh हो सकती है बैटरी
Apple कर रहा आईफोन एंटी स्नैचिंग फीचर पर काम, चोरी होने पर होगा अपने आप लॉक, जानें सबकुछ
स्क्रू कसने और खोलने का काम होगा आसान, Xiaomi ने लॉन्च किया नया स्मार्ट इलेक्ट्रिक टूल