| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Haier 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204PBD-R, Blue) | ₹ 17,460 |
Haier 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204PBD-R) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 17,460 है. Haier 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204PBD-R) की सबसे कम कीमत ₹ 17,460 फ्लिपकार्ट पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204PBD-R) |
| Model Name | HRD-2204PBD-R |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocatory |
| Capacity | 220 L |
| Colours | Blue |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 4 Star |
| Coolpad | नहीं |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | नहीं |
| डाइमेंशन | 1433.00 x 530.00 x 0.00 |
| Depth | 628 mm |
| Weight | 38.00 किलो |
| Air Flow Type | Direct Cool |
| Temperature Control | Manual Knob |
| Moisture Control | हां |
| Power Consumption | 168 W |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Other Power Features | Stabilizer Free Operation: 135 - 290 V |
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Door Finish | Uniglass |
| Handle type | Exterior |
| Gasket Type | Rubber with Magnet |
| Removable Gasket | नहीं |
| Door Lock | हां |
| Door Alarm | नहीं |
| Water & Ice Dispenser | हां |
| Clock | नहीं |
| Removable Rack | हां |
| Flexible Rack | हां |
| Technology Used | 1 Hour Icing Technology |
| Warranty Summary | 1 Year on Product & 9 Years on Compressor |
Haier 220 L Direct Cool Single Door 4 Star Refrigerator (HRD-2204PBD-R)
₹17,460
विज्ञापन
13 हजार से सस्ता खरीदें OnePlus का फ्लैगशिप फोन, 6000mAh बैटरी, धांसू कैमरा
Honor 600 सीरीज के जल्द लॉन्च की तैयारी, iPhone 17 Pro Max जैसा हो सकता है कैमरा मॉड्यूल
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत