| ब्रांड | Haier |
| मॉडल | 1 Ton 2 Star Split AC (HSU-12CK3W2) |
| Model Name | HSU-12CK3W2 |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3400.0 W |
| Refrigerant | R410a |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 865.0 mm x 290.0 mm x 200.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 10.0 kg |
| Outdoor W x H x D | 835.0 mm x 545.0 mm x 300.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 29.0 kg |
| Indoor Noise Level | High - 37.0 dB, Low - 27.0 dB |
| Panel Display | हां |
| ISEER | 3.31 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1027.0 W |
| Other Power Features | Power Input: 1027 W, Rated Current: 4.6 A |
| Air Circulation | 700.0 CMH |
| Warranty Summary | 1 Year on Product and 5 Years on Compressor |
Haier 1 Ton 2 Star Split AC (HSU-12CK3W2)
विज्ञापन
Tata Motors ने लॉन्च किया Tiago EV का नया वर्जन, जानें प्राइस, फीचर्स
OnePlus 16 में 200 मेगापिक्सल पेरिस्कोप कैमरा का खुलासा, जबरदस्त डिस्प्ले से होगा लैस!
HMD Grand में आ सकती है 6000mAh की बड़ी बैटरी, 50MP डुअल कैमरा! रेंडर हुए लीक