| ब्रांड | Godrej |
| मॉडल | 1 Ton 3 Star Split AC (GSC 12 ATC 3 WSA) |
| Model Name | GSC 12 ATC 3 WSA |
| Type | Split |
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3500W |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 80cm x 29.2cm x 22.2cm |
| Indoor Unit Weight | 9.3 kg |
| Outdoor W x H x D | 78.1cm x 55.7cm x 24.1cm |
| Outdoor Unit Weight | 29.5 kg |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| Turbo Mode | हां |
| Power Requirement | AC 230V |
| Power Consumption | 984W |
| Evaporator Fin Type | Hydrophilic Blue Fin Evaporator |
| Condenser Fin Type | Copper Condenser with Anticorrosive Blue Fins |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Deodorizing Filter | हां |
| Other Filter Features | Active Carbon, Anti Bacterial and Dust Filter |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Condenser Coil Warranty, 5 Years Compressor Warranty |
Godrej 1 Ton 3 Star Split AC (GSC 12 ATC 3 WSA)
विज्ञापन
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा