| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| CUCKOO CAC-H2110FW Room Air Purifier (White) | ₹ 19,990 |
| CUCKOO CAC-H2110FW Room Air Purifier (White) | ₹ 21,211 |
CUCKOO CAC-H2110FW Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 19,990 है. CUCKOO CAC-H2110FW Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 19,990 अमेजन पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | CUCKOO |
| मॉडल | CAC-H2110FW Room Air Purifier |
| Model Name | CAC-H2110FW |
| Type | Room |
| Filter Type | Activated Carbon, HEPA, Pre-Filter |
| डाइमेंशन | 70.00 x 34.00 x 0.00 |
| Depth | 34 cm |
| Weight | 10.7 kg |
| Shade | White |
| Material | ABS |
| Coverage Area | 709 sq ft |
| Suitable For | Office, Large Room, Hall |
| Air Flow Level | 378 cu.m/hr |
| Number of Speed Setting | 3 |
| 3D Circulation Air Flow | हां |
| Ionizer | नहीं |
| UV Lamp | नहीं |
| Humidifier | नहीं |
| Indicators | Air Quality, Fan Speed, Filter Replacement Alarm |
| Automatic Shut Off | हां |
| Portable | हां |
| Display Type | PM2.5 LED indicator |
| Timer | हां |
| Power Consumption | 45 W |
| Warranty Summary | 12 Months Warranty Only For Manufacturing Defects |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects Only |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
CUCKOO CAC-H2110FW Room Air Purifier
₹19,990
विज्ञापन