| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| CUCKOO CAC-G0910FWH Room Air Purifier (White) | ₹ 7,490 |
| CUCKOO CAC-G0910FWH Room Air Purifier (White) | ₹ 9,089 |
| CUCKOO CAC-G0910FWH Room Air Purifier (White) | ₹ 26,999 |
CUCKOO CAC-G0910FWH Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 7,490 है. CUCKOO CAC-G0910FWH Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 7,490 अमेजन पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | CUCKOO |
| मॉडल | CAC-G0910FWH Room Air Purifier |
| Model Name | CAC-G0910FWH |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA, Activated Carbon, Pre-Filter |
| डाइमेंशन | 54.50 x 22.50 x 0.00 |
| Depth | 42.5 cm |
| Weight | 5.9 kg |
| Shade | White |
| Material | ABS |
| Coverage Area | 335 sq ft |
| Suitable For | Room |
| Air Flow Level | 304 cu.m/hr |
| Number of Speed Setting | 3 |
| 3D Circulation Air Flow | हां |
| Ionizer | नहीं |
| UV Lamp | नहीं |
| Clean Air Delivery Rate | 304 CMH |
| Humidifier | नहीं |
| Automatic Shut Off | हां |
| Portable | हां |
| Display Type | LED |
| Silent Mode | हां |
| Timer | हां |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 50 W |
| Noise Level | 61 dB |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty only for Manufactring Defects (both domestic & International) |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
CUCKOO CAC-G0910FWH Room Air Purifier
₹7,490
विज्ञापन