| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| CUCKOO C Model CAC-C1210FW Room Air Purifier (White) | ₹ 15,999 |
CUCKOO C Model CAC-C1210FW Room Air Purifier की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 15,999 है. CUCKOO C Model CAC-C1210FW Room Air Purifier की सबसे कम कीमत ₹ 15,999 फ्लिपकार्ट पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | CUCKOO |
| मॉडल | C Model CAC-C1210FW Room Air Purifier |
| Model Name | C Model CAC-C1210FW |
| Type | Room |
| Filter Type | HEPA |
| डाइमेंशन | 55.00 x 27.60 x 0.00 |
| Depth | 43 cm |
| Weight | 7.4 kg |
| Shade | White |
| Material | Metal |
| Coverage Area | 402 sq ft |
| Control Type | Air |
| Suitable For | Home, Work Place |
| Technology Used | Room Care Air Purification Technology |
| Air Flow Level | 283 km/hr |
| Ionizer | नहीं |
| Portable | नहीं |
| Silent Mode | हां |
| Timer | हां |
| Power Consumption | 33 W |
| Noise Level | 61 dB |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty + 2 Years Extended Warranty. |
| Warranty Service Type | For any warranty related issues, please call the CUCKOO Customer Support - 1800-212-1978/ 0120-4128281 Support@cuckooindia.in |
CUCKOO C Model CAC-C1210FW Room Air Purifier
₹15,999
विज्ञापन