| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Croma 170 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (CRLRFC403sD170, Lily Blue) | ₹ 10,990 |
| Croma 170 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (CRLRFC403sD170, Lily Blue) | ₹ 11,490 |
क्रोमा 170 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (CRLRFC403sD170) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 10,990 है. क्रोमा 170 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (CRLRFC403sD170) की सबसे कम कीमत ₹ 10,990 Croma पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | क्रोमा |
| मॉडल | 170 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (CRLRFC403sD170) |
| रिलीज की तारीख | 8 सितंबर 2022 |
| Model Name | CRLRFC403sD170 |
| Door Type | Single Door |
| Refrigerator Type | Top Freezer Refrigerator |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Compressor Type | Reciprocating Compressor |
| Capacity | 170 L |
| Colours | Lily Blue |
| Number of Doors | 1 |
| Star Rating | 2 Star |
| Toughened Glass | हां |
| Built-in Stabilizer | हां |
| डाइमेंशन | 105.00 x 54.00 x 0.00 |
| Depth | 61.5 cm |
| Weight | 28 kg |
| Air Flow Type | Multi Air Flow |
| Temperature Control | हां |
| Power Consumption | 114 W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Stabilizer Required | नहीं |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Door Finish | PCM finish |
| Handle type | Recessed Handle |
| Gasket Type | Anti-fungal Gasket |
| Door Lock | हां |
| Technology Used | Direct Cooling Technology |
| Other Features | Aluminum Capillary With Tin Material |
| Warranty Summary | 5 Years Warranty On Compressor |
क्रोमा 170 L Direct Cool Single Door 2 Star Refrigerator (CRLRFC403sD170)
₹10,990
विज्ञापन
तबाही की आहट, सौरमंडल में 11 हजार नए एस्टरॉयड मिले, साइज में 500 मीटर से भी बड़े!
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ