| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Croma 1.5 Ton 5 Star Window AC (Copper Condensor, CRAR1199, White) | ₹ 30,490 |
क्रोमा 1.5 Ton 5 Star Window AC (CRAR1199) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 30,490 है. क्रोमा 1.5 Ton 5 Star Window AC (CRAR1199) की सबसे कम कीमत ₹ 30,490 अमेजन पर 3rd April 2026 को है.
| ब्रांड | क्रोमा |
| मॉडल | 1.5 Ton 5 Star Window AC (CRAR1199) |
| Model Name | CRAR1199 |
| Type | Window |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5200.0 W |
| Compressor | High EER Rotary - BLDC |
| Refrigerant | R410A |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 965.0 mm x 319.0 mm x 215.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 11.4 kg |
| Outdoor W x H x D | 770.0 mm x 555.0 mm x 300.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 27.9 kg |
| Other Dimensions | Indoor Unit Gross Weight: 14.8 kg, Connecting Pipe: Cu - Cu (1/2 inch and 1/4 inch) |
| Indoor Noise Level | High - 44.0 dB, Low - 37.0 dB |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.8 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1750.0 W |
| Auto Air Swing | हां |
| Other Air Flow Features | Air Vent: Cross Flow |
| Air Circulation | 850.0 CMH |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Catalyst Filter |
| Other Features | LCD Remote |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
क्रोमा 1.5 Ton 5 Star Window AC (CRAR1199)
₹30,490
विज्ञापन
200MP के दो कैमरा वाले Oppo Find X9s Pro में होगी 7000mAh से बड़ी बैटरी! 21 अप्रैल को होगा लॉन्च
Oppo F33 सीरीज होगी अप्रैल में लॉन्च, कीमत का हुआ खुलासा, जानें सबकुछ