| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (Copper Condensor, 24K DURAFRESH NEO, White) | ₹ 42,399 |
| Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (Copper Condensor, 24K DURAFRESH NEO, White) | ₹ 42,490 |
Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (24K DURAFRESH NEO) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 42,399 है. Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (24K DURAFRESH NEO) की सबसे कम कीमत ₹ 42,399 अमेजन पर 1st April 2026 को है.
| ब्रांड | Carrier |
| मॉडल | 2 Ton 3 Star Split AC (24K DURAFRESH NEO) |
| Model Name | 24K DURAFRESH NEO |
| Type | Split |
| Capacity | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2018 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 5200.0 W |
| Compressor | High EER Rotary - BLDC |
| Refrigerant | R410A |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 965.0 mm x 319.0 mm x 215.0 mm |
| Indoor Unit Weight | 11.4 kg |
| Outdoor W x H x D | 770.0 mm x 555.0 mm x 300.0 mm |
| Outdoor Unit Weight | 27.9 kg |
| Other Dimensions | Indoor Unit Gross Weight: 14.8 kg, Connecting Pipe: Cu - Cu (1/2 inch and 1/4 inch) |
| Indoor Noise Level | High - 44.0 dB, Low - 37.0 dB |
| Panel Display | हां |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.8 W/W |
| Power Requirement | AC 230 V, 50 Hz |
| Power Consumption | 1750.0 W |
| Auto Air Swing | हां |
| Other Air Flow Features | Air Vent: Cross Flow |
| Air Circulation | 850.0 CMH |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | Catalyst Filter |
| Other Features | LCD Remote |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Warranty Summary | 1 Year Manufacturer Warranty |
Carrier 2 Ton 3 Star Split AC (24K DURAFRESH NEO)
₹42,399
विज्ञापन
5000mAh बैटरी, 13MP कैमरा के साथ Lava Bold N2 Lite लॉन्च, जानें सबकुछ
Artemis II Launch: जानें NASA के SLS रॉकेट की ताकत, जिससे आज शुरू होगा नया Moon मिशन
Ray-Ban Meta Optics Styles लॉन्च, 12MP कैमरा के साथ धांसू AI फीचर्स से लैस, जानें सबकुछ
Redmi 15A 5G vs Realme P4 Lite 5G vs Samsung Galaxy F70e 5G: जानें 15000 में कौन सा है बेस्ट