| ब्रांड | एओसी |
| मॉडल | 40 Inch LED Full HD TV (LE40V50M6) |
| Model Name | LE40V50M6 |
| Display Size | 40 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Launch Year | 2014 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 733 mm x 433 mm x 71 mm |
| Weight (without stand) | 6500g |
| Width x Height x Depth (with stand) | 733 mm x 480 mm x 209 mm |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Analog Audio Input | हां |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Brightness | 280 cd/mA2 |
| Contrast Ratio | 1200:01:00 (Static).1413.334028 (Dynamic) |
| Picture Engine | Real Color Engine |
| View Angle | 176 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 8 W x 2 |
| Power Consumption | 55 W |
| RF Capable | हां |
| Battery Type | AAA |
एओसी 40 Inch LED Full HD TV (LE40V50M6)
विज्ञापन
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा
25 इंच बड़े 300Hz डिस्प्ले के साथ Redmi G25 2026 गेमिंग मॉनिटर हुए लॉन्च, जानें सबकुछ
Xiaomi ने सस्ता वैक्यूम क्लीनर किया लॉन्च, 10000Pa सक्शन, 180 मिनट का बैटरी बैकअप, जानें कीमत