| ब्रांड | एओसी |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (LE32A6340/61) |
| Model Name | LE32A6340/61 |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Launch Year | 2014 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 733 mm x 433 mm x 71 mm |
| Width x Height x Depth (with stand) | 733 mm x 480 mm x 209 mm |
| Weight (with stand) | Net Weight: 6 kg, Wall Mount Dimension Vesa: 100 mm x 100 mm, Wall Mount LCD Screw: M4 x 30 mm |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Component In (RGB Cable) | 1 |
| Brightness | 280 cd/mA2 |
| Contrast Ratio | 1200:01:00 Static.1413.334028 Dynamic |
| Picture Engine | Real Color Engine |
| View Angle | 176 degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 60 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 8 W x 2 |
| Power Consumption | 55 W, 1 W (Standby) |
| RF Capable | हां |
| Battery Type | AAA |
एओसी 32 Inch LED HD Ready TV (LE32A6340/61)
विज्ञापन
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा
25 इंच बड़े 300Hz डिस्प्ले के साथ Redmi G25 2026 गेमिंग मॉनिटर हुए लॉन्च, जानें सबकुछ
Xiaomi ने सस्ता वैक्यूम क्लीनर किया लॉन्च, 10000Pa सक्शन, 180 मिनट का बैटरी बैकअप, जानें कीमत