| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Amazonbasics 1 Ton 3 Star Split AC (SOL12FS3, White) | ₹ 28,750 |
Amazonbasics 1 Ton 3 Star Split AC (SOL12FS3) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 28,750 है. Amazonbasics 1 Ton 3 Star Split AC (SOL12FS3) की सबसे कम कीमत ₹ 28,750 अमेजन पर 2nd April 2026 को है.
| ब्रांड | Amazonbasics |
| मॉडल | 1 Ton 3 Star Split AC (SOL12FS3) |
| रिलीज की तारीख | 3 जनवरी 2019 |
| Model Name | SOL12FS3 |
| Type | Split |
| Capacity | 1.0 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2019 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 3450 W |
| Compressor | Rotary Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Indoor W x H x D | 23 cm x 30.8 cm x 29.5 cm |
| Indoor Unit Weight | 9.3 kg |
| Indoor Noise Level | Low - 38 dB |
| Cooling Coverage Area | 110 sq.ft |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.56 W/W |
| Power Requirement | 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 750 W |
| Auto Air Swing | हां |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Filter Features | ?Antibacterial_coating, Air purifier, Dust_filter, PM 2.5 Filter, Dehumidifier, Air_purifier |
| Battery Type | AA Batteries |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Warranty Summary | 1 year on product, 2 years on condenser, 5 years on compressor |
Amazonbasics 1 Ton 3 Star Split AC (SOL12FS3)
₹28,750
विज्ञापन