| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Voltas 1.5 Ton 3 Star Split Inverter AC (183V Vectra Prism 4503446, White) | ₹ 29,999 |
| Voltas 1.5 Ton 3 Star Split Inverter AC (183V Vectra Prism 4503446, White) | ₹ 34,190 |
Voltas 1.5 Ton 3 Star Split Inverter AC (183V Vectra Prism 4503446) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 29,999 है. Voltas 1.5 Ton 3 Star Split Inverter AC (183V Vectra Prism 4503446) की सबसे कम कीमत ₹ 29,999 फ्लिपकार्ट पर 28th April 2026 को है.
| ब्रांड | Voltas |
| मॉडल | 1.5 Ton 3 Star Split Inverter AC (183V Vectra Prism 4503446) |
| Model Name | 183V Vectra Prism 4503446 |
| Type | Split |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| BEE Rating Year | 2022 |
| Colours | White |
| Cooling Capacity | 4800 W |
| Compressor | High EER Rotary- BLDC Compressor |
| Refrigerant | R - 32 |
| Operating Modes | Turbo Mode, Sleep Mode, Energy Saver Mode |
| Dehumidification | हां |
| Condenser Coil | Copper |
| Remote Control | हां |
| Technology Used | Inverter Technology |
| Indoor W x H x D | 84 cm x 29 cm x 21 cm |
| Indoor Unit Weight | 9.5 kg |
| Outdoor W x H x D | 83.5 cm x 55.5 cm x 29.5 cm |
| Outdoor Unit Weight | 25.5 kg |
| Indoor Temperature Indicator | हां |
| Cooling Coverage Area | 150 sq.ft |
| Turbo Mode | हां |
| ISEER | 3.81 W/W |
| Power Requirement | AC 230V, 50Hz |
| Power Consumption | 975.26 W |
| Auto Air Swing | हां |
| Anti-bacteria Filter | हां |
| Dust Filter | हां |
| LED Backlit Buttons | हां |
| Night Glow Buttons | हां |
| Auto Restart | हां |
| Timer | हां |
| Sleep Mode | हां |
| Self Diagnosis | हां |
| Other Convenience Features | Energy Saver Mode, Turbo Cooling, High Ambient Cooling, Multi Adjustable Mode |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty on Product and 10 Years Warranty on Compressor |
Voltas 1.5 Ton 3 Star Split Inverter AC (183V Vectra Prism 4503446)
₹29,999
विज्ञापन
OnePlus Ace 6 Ultra हुआ लॉन्च, 8,600mAh की बैटरी, जानें प्राइस, स्पेसिफिकेशंस