| ब्रांड | वीडियोकॉन |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (VKC32HH) |
| Model Name | VKC32HH |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Launch Year | 2012 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 64 mm x 443 mm x 739 mm |
| Weight (without stand) | 5 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 209 mm x 497 mm x 739 mm |
| Weight (with stand) | 6.8 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| PC Audio In | 1 |
| RF Connectivity Input | 1 |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Output RMS | 16 W |
| Supported Audio Formats | WMA, MP3, M4A |
| Power Consumption | 60 W, 1 W (Standby) |
| Contrast Ratio | 1000000:1 Static |
| View Angle | 160H/150V Degree |
| Supported Video Formats | DAT, MPG, MPEG, MPG, AVI, MP4, RM, RMVB, MKV, MOV, AVI |
| RF Capable | हां |
वीडियोकॉन 32 Inch LED HD Ready TV (VKC32HH)
विज्ञापन
बच्चों के क्रेयॉन जैसी दिखने वाली Pen Drive! SanDisk Crayola USB-C भारत में लॉन्च
Lyne Startup 70, Startup 68 TWS ईयरबड्स लॉन्च, साथ में Startup 80 कार चार्जर ने भी दी दस्तक, जानें
Oppo Find X10 Pro Max में हो सकती है 200 मेगापिक्सल की ट्रिपल रियर कैमरा यूनिट