| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Symphony 27 L Personal Air Cooler (Ice Cube, White) | ₹ 5,491 |
| Symphony 27 L Personal Air Cooler (Ice Cube, White) | ₹ 5,491 |
| Symphony 27 L Personal Air Cooler (Ice Cube, White) | ₹ 6,314 |
सिंफनी 27 L Personal Air Cooler (Ice Cube) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 5,491 है. सिंफनी 27 L Personal Air Cooler (Ice Cube) की सबसे कम कीमत ₹ 5,491 अमेजन पर 26th May 2026 को है.
| ब्रांड | सिंफनी |
| मॉडल | 27 L Personal Air Cooler (Ice Cube) |
| Model Name | Ice Cube |
| Color | |
| Type | Personal |
| Cooling Media | Honeycomb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Fan |
| Capacity | 27 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Remote Support | हां |
| Speed Control | Low, Medium, High |
| Operating | Fan Mode |
| Air Throw Distance | 33 Ft |
| Motor Speed | 1400 RPM |
| Air Deflection | 2 Ways |
| Cooling Coverage Area | 131 Sq.Ft. |
| Body Material | Thermoplastic |
| Blower/Fan Material | Aerodynamic Plastic |
| Ice Chamber | नहीं |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Number of Fan Blades | 3 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | हां |
| Empty Tank Alarm | हां |
| Water Level Indicator | हां |
| Overflow Indicator | नहीं |
| Dust Filter | हां |
| Other Convenience Features | Mosquito Net, Ionizer |
| Power Requirement | AC 230 V - 50 Hz |
| Power Consumption - Heating | 95 W |
| Width x Height x Depth | 329mm x 710mm x 492mm |
| Weight | 9 Kg |
| Warranty Summary | 1 Year Warranty from date of Purchase / Invoice |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to technical issuse /manufacturing defects only. |
| Not Covered in Warranty | Parts due to normal wear and tear like indicator or bodydiscoloration. Damage/Breakage of any plastic parts, rubber parts or denting, accident, mishandling on part of the customer |
| Warranty Service Type | On-site Service, Customer Needs to Call the Nearby Authorized Service Center, Service Engineer will Come to the Site to Get the Product Repaired or Inspected |
सिंफनी 27 L Personal Air Cooler (Ice Cube)
₹5,491
विज्ञापन
Xiaomi लेकर आया गजब डिवाइस, 3 सेकेंड में देगा गर्म पानी और मिनटों में जमाएगा बर्फ
कम बिजली में करेगा फास्ट कूलिंग! ₹16,999 में लॉन्च हुआ Oakter का नया AC
108MP कैमरा, 6520mAh बैटरी के साथ Honor 600e लॉन्च, जानें क्या हैं खासियतें
Oppo A6c भारत में लॉन्च: 7000mAh बैटरी, 120Hz स्क्रीन, 3.5mm हेडफोन जैक, कीमत ₹13,999