| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Symphony 20 L Personal Air Cooler (Touch 20, White) | ₹ 6,699 |
| Symphony 20 L Personal Air Cooler (Touch 20, White) | ₹ 7,689 |
सिंफनी 20 L Personal Air Cooler (Touch 20) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 6,699 है. सिंफनी 20 L Personal Air Cooler (Touch 20) की सबसे कम कीमत ₹ 6,699 अमेजन पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | सिंफनी |
| मॉडल | 20 L Personal Air Cooler (Touch 20) |
| Model Name | Touch 20 |
| Color | |
| Type | Personal |
| Cooling Media | Honeycomb |
| Number of Speeds | 3 |
| Blower/Fan | Blower |
| Capacity | 20 L |
| Cooling and Heating | नहीं |
| Remote Support | नहीं |
| Speed Control | हां |
| Operating | Cooling Mode, Swing Mode |
| Air Throw Distance | 24 ft |
| Motor Speed | 1400 rpm |
| Body Material | Thermoplastic |
| Blower/Fan Material | Engineering Plastic |
| Ice Chamber | हां |
| Castor Wheels | हां |
| Number of Castor Wheels | 4 |
| Auto Louver Movement | हां |
| Oscillating Function | हां |
| Water Level Indicator | हां |
| Dust Filter | हां |
| Other Convenience Features | Ionizer |
| Power Requirement | 230V - 50Hz |
| Width x Height x Depth | 470 mm x 690 mm x 350 mm |
| Weight | 8.10 किलो |
| Warranty Summary | 1 Year Brand Warranty |
| Covered in Warranty | Warranty of the product is limited to technical issuse /manufacturing defects only. |
| Not Covered in Warranty | Parts due to normal wear and tear like indicator or bodydiscoloration. Damage/Breakage of any plastic parts, rubber parts or denting, accident, mishandling on part of the customer |
| Warranty Service Type | On-Site Service, Customer Needs to Call the Near by Authorized Service Center, Service Engineer will Come to the Site to Get the Product Repaired or Inspected |
सिंफनी 20 L Personal Air Cooler (Touch 20)
₹6,699
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट