| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 46 Inch LED Full HD TV (46W700A) |
| Model Name | 46W700A |
| Display Size | 46 इंच |
| Screen Type | LED |
| Smart TV | हां |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 1059 mm x 626 mm x 64 mm |
| Weight (without stand) | 14.2 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 1059 mm x 659 mm x 298 mm |
| Weight (with stand) | 16.3 kg |
| No of HDMI Port | 4 |
| No of USB Port | 2 |
| Wi-Fi Type | Built-in Wi-Fi |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Headphone Jack | 1 (Side / Hybrid with Audio Output) |
| Digital Audio Output | 1 (Rear) |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | 1 (Side / Hybrid with HP) |
| Component In (RGB Cable) | Component Video (Y, Pb, Pr) Input: 1 (Rear / Hybrid) |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Full Range |
| Sound Technology | Dolby Pulse, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Speaker Output RMS | 10 W x 2 W |
| Supported Audio Formats | MP3, WMA |
| Power Consumption | 126 W, 0.3 W (Standby) |
| Picture Engine | X-Reality Pro |
| Picture And Picture (PAP) | हां |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Supported Video Formats | MPEG1, MPEG2 PS, MPEG2 TS, AVCHD, MP4 Part 10, MP4 Part 2, AVI (XviD), AVI (Motion JPEG), MOV, WMV, MKV, WEBM, 3GPP, LPCM, MPO |
| Refresh Rate (Hz) | 200 |
| RF Capable | हां |
सोनी 46 Inch LED Full HD TV (46W700A)
विज्ञापन
13MP कैमरा, 6000mAh बैटरी के साथ Redmi A7 Pro लॉन्च, जानें कीमत और फीचर्स
भारत में प्रति महीने 31GB डेटा खपत कर रहे लोग! 5G ट्रैफिक में 70% उछाल
Blinkit करेगी एयरपोर्ट पर डिलीवरी, 2500 से ज्यादा प्रोडक्ट्स के लिए सर्विस शुरू