| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Sony 40 Inches Full HD LCD Smart TV (KLV-40W562D, Black) | ₹ 29,999 |
| Sony 40 Inches Full HD LCD Smart TV (KLV-40W562D, Black) | ₹ 38,990 |
सोनी 40 Inch LED Full HD TV (KLV-40W562D) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 29,999 है. सोनी 40 Inch LED Full HD TV (KLV-40W562D) की सबसे कम कीमत ₹ 29,999 फ्लिपकार्ट पर 4th April 2026 को है.
| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 40 Inch LED Full HD TV (KLV-40W562D) |
| Model Name | KLV-40W562D |
| Display Size | 39 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | हां |
| Curve TV | नहीं |
| Series | Bravia |
| Launch Year | 2016 |
| Resolution Standard | Full-HD |
| Resolution (pixels) | 1920x1080 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 924 mm x 546 mm x 65 mm |
| Weight (without stand) | 8.7 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 924 mm x 580 mm x 198 mm |
| Weight (with stand) | 9.4 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 2 |
| Wi-Fi Type | Built-in Wi-Fi |
| Built In Wi-Fi | हां |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | 1 Side / Hybrid with HP and Subwoofer Output |
| RF Connectivity Input | 1 (Bottom) |
| Component In (RGB Cable) | 1 (Rear Hybrid) |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Clear Phase Speaker |
| Sound Technology | Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Speaker Output RMS | 30 W |
| Power Consumption | 63 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Battery Type | AAA |
| Picture Engine | X-Reality |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Refresh Rate (Hz) | 200 |
| Supported App - Youtube | हां |
| Supported App - Netflix | हां |
| Operating System Present | हां |
| Operating System | Linux |
| Screen Mirroring | हां |
सोनी 40 Inch LED Full HD TV (KLV-40W562D)
₹29,999
विज्ञापन
Google Gemma 4: गूगल का नया AI मॉडल बिना इंटरनेट भी चलेगा, स्मार्टफोन बनेंगे सुपरस्मार्ट!
3 हफ्तों तक चलने वाली Honor Watch X5i स्मार्टवॉच लॉन्च, 60Hz AMOLED डिस्प्ले, जानें कीमत
Samsung Galaxy S26 FE लॉन्च होगा 8GB रैम, Exynos 2500 प्रोसेसर के साथ, गीकबेंच पर खुलासा