| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Sony 32 Inches HD Ready LCD TV (KLV-32R412D, Black) | ₹ 24,490 |
सोनी 32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32R412D) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 24,490 है. सोनी 32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32R412D) की सबसे कम कीमत ₹ 24,490 अमेजन पर 5th April 2026 को है.
| ब्रांड | सोनी |
| मॉडल | 32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32R412D) |
| Model Name | KLV-32R412D |
| Display Size | 32 इंच |
| Screen Type | LED |
| Color | Black |
| Smart TV | नहीं |
| Curve TV | नहीं |
| Series | Bravia |
| Launch Year | 2016 |
| Resolution Standard | HD-Ready |
| Resolution (pixels) | 1366x768 |
| Width x Height x Depth (without stand) | 738 mm x 441 mm x 65 mm |
| Weight (without stand) | 6.4 kg |
| Width x Height x Depth (with stand) | 738 mm x 470 mm x 178 mm |
| Weight (with stand) | 6.9 kg |
| No of HDMI Port | 2 |
| No of USB Port | 1 |
| Built In Wi-Fi | नहीं |
| Ethernet (RJ45) | 1 |
| Analog Audio Input | हां |
| Audio Out | 1 Side / Hybrid with HP |
| RF Connectivity Input | 1 Rear |
| Component In (RGB Cable) | Component Video Y / Pb / Pr Input: 1 Bottom Hybrid with Composite |
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Type | Clear Phase Speaker |
| Sound Technology | Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse |
| Speaker Output RMS | 8 W x 2 |
| Power Consumption | 52 W, 0.5 W (Standby) |
| Touch Remote | नहीं |
| RF Capable | हां |
| Battery Type | AAA |
| Picture Engine | X - Reality Pro |
| Picture in Picture (PIP) | हां |
| View Angle | 178 Degree |
| Aspect Ratio | 16:09, Wide Mode: Wide Zoom / Normal / Full / Zoom, Wide Mode for PC: Normal / Full 1 / Full 2, Auto Wide Mode |
| Refresh Rate (Hz) | 200 |
सोनी 32 Inch LED HD Ready TV (KLV-32R412D)
₹24,490
विज्ञापन
Xiaomi 17 Max होगा सीरीज का आखिरी मॉडल, 8000mAh बैटरी के साथ जल्द हो सकता है लॉन्च
IPL 2026 Live Streaming: SRH vs LSG, और RCB vs CSK का घमासान आज, यहां देखें फ्री!
Moto Razr Fold Pre Order: 16GB रैम, 6000mAh बैटरी वाले Moto Razr Fold के प्री-ऑर्डर 11 अप्रैल से! जानें सबकुछ
Upcoming Smartphones April 2026: OnePlus Nord 6, Ai+ Nova 2, Vivo T5 Pro, Oppo Find X9 Ultra जैसे फोन होंगे लॉन्च, जानें सबकुछ