| प्रॉडक्ट का नाम | भारत में कीमत |
|---|---|
| Samsung 9 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW90T4040CB, Black) | ₹ 38,990 |
| Samsung 9 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW90T4040CB, Black) | ₹ 39,990 |
सैमसंग 9 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW90T4040CB) की भारत में शुरुआती कीमत ₹ 38,990 है. सैमसंग 9 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW90T4040CB) की सबसे कम कीमत ₹ 38,990 फ्लिपकार्ट पर 13th May 2026 को है.
| ब्रांड | सैमसंग |
| मॉडल | 9 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW90T4040CB) |
| रिलीज की तारीख | 27 अगस्त 2023 |
| मॉडल नेम | WW90T4040CB |
| टाइप | Front Load |
| फंक्शन टाइप | Fully Automatic |
| कलर | Black |
| शेड | Black |
| डाइमेंशन | 85.00 x 60.00 x 0.00 |
| डेप्थ | 55 cm |
| वजन | 65 kg |
| Tub Material | Stainless Steel |
| टेक्नोलॉजी यूज्ड | Digital Inverter Technology |
| Wash Program Types | 12 - 15' Quick Wash, Drum Clean, Bedding, Colors, Cotton, Daily Wash, Drain/Spin, E Cotton, Rinse + Spin, Soak, Synthetics, Wool/Delicates |
| वॉशिंग कैपेसिटी | 9 kg |
| वॉशिंग मैथड | Pulsator |
| मैक्सिमम स्पिन स्पीड | 1400 RPM |
| Quick Wash | हां |
| Spin Only | हां |
| Spin & Rinse | हां |
| पावर रिक्वॉयरमेंट | AC 220-240V |
| इन बिल्ट हीटर | हां |
| डिजिटल डिस्प्ले | हां |
| Child Lock | हां |
| Auto Restart | हां |
| Tub Self-clean | हां |
| वारंटी समरी | 2 Years Comprehensive Warranty on Product and 20 Years Warranty on DIT Motor |
| कवर्ड इन वारंटी | All Parts Excluding Outer Cabinet and Plastic Parts From the Date of Purchase will be Covered Under Warranty. This Also Covers All Manufacturing Defects |
| वारंटी में कवर्ड नहीं है | Parts: Outer Cabinet and Plastic Parts. Any Accessories External to the Product. The Product is Not Used according to the Instructions Given in the Instructions Manual. Defects Caused By Improper Use as Determined By the Company Personnel. Modification or Alteration of any Nature Made in the Electrical Circuitry/or Physical Construction of the Set. Site (Where the Premises is Kept) Conditions that Do not Confirm to the Recommended Operating Conditions of the Machine. The Serial Number is Removed, Altered or Obliterated from the Machine. Defects Due to Cause Beyond Control Like Lightning, Abnormal Voltage, Acts of God or While in Transit to the Service Centers or Purchaser's Residence |
| वारंटी सर्विस टाइप | Technician Visit |
सैमसंग 9 kg Fully Automatic Front Load Washing Machine (WW90T4040CB)
₹38,990
विज्ञापन
Moto Tag 2 लॉन्च हुआ 600 दिन की बैटरी के साथ! स्मार्ट ट्रैकिंग फीचर्स, जानें कीमत
Bitcoin ने पार किया 81,000 डॉलर का लेवल, इंस्टीट्यूशनल इनवेस्टर्स ने बढ़ाया इनवेस्टमेंट
Flipkart SASA LELE Sale: Pixel 10a से लेकर Galaxy S25 FE 5G जैसे 50 हजार वाले फोन पर जबरदस्त डिस्काउंट